Články

Čas od času při naší práci, případně jen tak při brouzdání internetem, narazíme na obzvlášť zajímavé téma, o kterém si myslíme, že stojí za to zpracovat do formy článku. Může se jednat také například o překlad ze zahraničních stránek zabývajících se psychologií. Důležité však je, že ty nejaktuálnější najdete na naší titulní stránce www.andra.cz a celou jejich historii pak v této sekci. Pro ty, kteří by novinky v této oblasti chtěli sledovat jsme také zprovoznili RSS kanál pod odkazem http://www.andra.cz/?format=feed&type=rss . Věříme, že zde každý občas narazí na článek, který ho zaujme.

V dnešním článku Vám přinášíme několik zajímavých postřehů, které často vídáme během týmové práce. Tak jako to funguje skrytě na pracovišti, je to na druhý pohled viditelné i během teambuildignové akce, kdy máte dostatek času se s lektorem ohlédnout a odkrýt mnoho z týmové dynamiky.

Číst dál...

„Existují dva typy řečníků, nervózní a lháři“

- Mark Twain -

Věděli jste, že strach z veřejného projevu je tím vůbec nejčastějším strachem? Strach ze smrti je až na druhém místě…Ano, většina z nás se více bojí projevu na veřejnosti, než výšek, létání, hadů nebo i fyzické smrti.

Číst dál...

Jak se vyrovnat s intimními vztahy mezi zaměstnanci? 

Jak by měla organizace nakládat s láskou na pracovišti? Je „sex v práci“ (pracovní romance, otevřené flirtování nebo aférka na teambuildingu) záležitost pro HR zásahy? Mohou, nebo spíše měly by, se věci srdce (hormonů) nějak regulovat? A měly by se tyto záležitosti řešit otevřeně nebo z nich raději udělat tabu?

Číst dál...

Hej rup, všichni za jeden táhnem provaz, Hej rup, pro nás to platí jako pro vás… Část textu písně tria Voskovec, Werich, Ježek dokládá potřebu synchronizace týmu při dosahování co nejlepšího výkonu. Tým, ve kterém by každý tahal podle svého tempa, by asi nikdy nedosáhl takových výsledků, jako tým, který by si při tahání zpíval známou píseň.

Číst dál...

Workshopy o práci s agresivitou jsme zařadili do programu několika našich posledních teambuildingových akcí a měly velký úspěch. Přinášíme Vám proto základní vhled do jednoho z bloků o agresivitě, a to o pasivně – agresivním chování a často používaných frázích, které pasivní agresivitu prozrazují. Je možné, že v následujících řádcích poznáte některého z Vašich kolegů, nebo dokonce sami sebe. V takovém případě budeme moc rádi, pokud se budeme moci tomuto tématu věnovat během Vašeho příštího teambuildingu nebo samostatného workshopu.

Číst dál...

V dnešní době je zcela běžné, že se v organizacích pracuje v týmech a panuje obecné přesvědčení, že práce ve skupině je produktivnější, než práce individuální. Bohužel to ale vždy neplatí. Abychom mohli ocenit všechny výhody pramenící z týmové práce, měli bychom si být vědomi i určitých rizik. Týmová práce totiž v některých případech produktivitě nejen neprospívá, ale dokonce ji i snižuje.

Číst dál...

Představte si, že jako člen pracovní skupiny nebo týmu se máte při sebemotivaci rozhodnout mezi dvěma scénáři:
1. Budete se soustředit na své silné stránky a schopnosti.
2. Budete se soustředit na silné stránky a schopnosti vašeho týmu. Ve kterém případě je pravděpodobnější, že dosáhnete lepších výsledků?

Číst dál...

Jméno Leonarda da Vinciho je synonymem pro kreativitu. On sám pro stimulaci své kreativity používal řadu technik (které sám vymyslel). Byl prvním kreativním myslitelem, který mluvil a psal o nutnosti zařadit náhodné či bezděčné události do vlastních myšlenek s cílem vytvořit zcela nové pohledy na problém. Skoro omluvně, ačkoliv jemu se to zdálo jasné, radil lidem...

Číst dál...

Také jste se vrátili z dovolené, ale místo toho, abyste byli plní energie, je vaše ranní vstávání složitější než obvykle? Možná si říkáte, že jste prostě měli zvolit méně aktivní dovolenou nebo alespoň ubrat z náročnosti posledních večerů.  Ve skutečnosti jste však nejspíše jen přešli na jiný, pro vás přirozenější, denní rytmus. A teď nezbývá...

Číst dál...

Podle výzkumu strávíme takřka třetinu našeho života prací (včetně přemýšlení nad prací nebo starostmi o ni).  Pro celkovou životní spokojenost se proto stává kvalita pracovního prostředí velmi významným faktorem. Příjemné pracovní prostředí může obohatit náš život, podněcovat naši kreativitu, přinášet pocit jistoty i smyslu života. Naopak špatné pracovní...

Číst dál...

Fotogalerie

Naše reference

Hartmann - Rico a.s.

Kde se nám líbilo

4*hotel vysoké kvality ve Vendryni, kousek od Třince. Nachází se jen kousek od malebné beskydské přírody. 

Andra training

Jeremenkova 54/3,

Olomouc 779 00

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

+420 777 698 184

http://www.andra.cz

Scroll to top