Nejčastější použití: teambuilding, teamspirit

Byli jste poslední dobou na nějakém Hollywoodském kasovním trháku? Uvědomili jste si plytkost celého filmu, absurdní jednání postav, nesmyslné dějové zkratky, laciná gesta, nereálné vykreslení jednotlivých charakterů, toporný scénář, klišovité zápletky a jejich ještě klišovitější vyústění? A přátelé, vzpomeňte si na ty odporné happy endy.

Nyní Vám dáváme jedinečnou příležitost vytáhnout film z bahna, do kterého během posledních let zabředl. Očistěte film od uměleckých ambicí, které jsou dnes stejně už jen pouhou zástěrkou prachsprostého rýžování zisků ve vodách hladových, avšak nevinných, diváckých duší. Přihlašte sebe a své kolegy k natáčení ryzího díla podle podle pravidel velikánů filmové vědy Larse von Triera a Thomase Vinterberga.

DOGMA 95

DOGMA 95 je manifest, kterým se skupina skandinávských režisérů snaží zabránit přílišnému odloučení filmu a hlavně jeho prostředí od reality a brojí proti lacinosti hollywoodských filmů, proti povrchním příběhům, které jsou přeplněny melodramatickými prvky, vyvolávají v nás iluzi lásky a nesnesitelného dojetí. Oproti americkému směru tvorby filmů, se Dogma 95 zaměřuje na pravdu, realistické až šokující zobrazení skutečnosti ať je sebehorší a nepotřebuje ji nijak přikrášlovat.

Slib cudnosti

Slibuji, že budu ctít následující pravidla, vytvořená a stvrzená skupinou DOGMA 95:

1.Vše se musí filmovat na místě.

2.Zvuk nesmí být nikdy vytvářen odděleně od obrazu či naopak. Hudba se nesmí používat, pokud se nevyskytuje tam, kde se scéna natáčí.

3.Vše musí být filmováno ruční kamerou. Rukou způsobený pohyb nebo statičnost jsou povoleny. Film se nesmí natáčet na místě, kde je instalována kamera; filmování musí probíhat tam, kde běží děj.

4.Film musí být barevný. Není dovoleno nastavování světel. Je-li na natáčení přílišná tma, musí být scéna přerušena nebo se přímo na kameru umístí malá lampa.

5.Další optická technika a filtry jsou zakázány.

6.Film nesmí obsahovat povrchní a nepotřebné akce.

7.Jsou zakázány časové a zeměpisné posuny.

8.Nejsou dovoleny žánrové filmy.

9.Filmový formát musí být v poměru 4:3.

10.Režisér nesmí být nikomu zavázán.

„Dogma osvobozuje od toho, aby byl režisér znásilňován technikou, aby byl tyranizován vším tím nákladným příslušenstvím: jeřáby, filtry, vysokozdvižnými plošinami, reflektory…V tom stejně nemůžeme být lepší než Američané, a tak bychom se měli vydat jiným směrem."

Soren Kragh - Jacobsen

Fotogalerie

Naše reference

Team Training, spol. s.r.o.

Kde se nám líbilo

Nově zrekonstruovaný hotel u lyžařského areálu Bílá. Nachází se uprostřed krásné přírody. Vyhlášen je svou kuchyní.

Andra training

Jeremenkova 54/3,

Olomouc 779 00

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

+420 777 698 184

http://www.andra.cz

Scroll to top