Dokážete vést tým?

Věříte, že jste dobrým teamleadrem? Že pro takovou roli máte všechny potřebné předpoklady? Máte schopnosti vést tým k úspěchům?

Být opravdu efektivním vůdcem je těžký úkol a mnoho z nás nakonec selhává při plnění povinností, které jsou s takovou pozicí neoddělitelně spjaté. Vůdcem týmu se můžete stát tak, že si svůj tým sami vybudujete nebo Vás na tuto pozici jmenuje šéf. Vždy se od Vás ale očekává, že budete schopni se vypořádat s ostatními členy týmu účinně a bez velkých potíží. Efektivní vůdce týmu musí pracovat tak, aby maximálně využil potenciál jednotlivých členů svého týmu a zároveň podpořil výkon týmu jako celku. Dosáhnout těchto dvou cílů je ale v praxi často velmi obtížné. Vést skupinu zaměstnanců, kteří musí pracovat na společném úkolu, přináší celou řadu problémů. Je zcela přirozené, že se v takové skupině objevují neshody a konflikty, se kterými se musíte vypořádat právě vy. Jen efektivní a neustálá práce s týmem Vám potom přinese požadované výsledky.

V této minisérii Vám přineseme několik pohledů na roli vůdce týmu a rad, jak Vaším týmem pracovat.

Sdílet na FacebookSdílet na Google PlusSdílet na TwitterSdílet na LinkedIn

Naše reference

"Ráda bych vám ještě jednou za celý organizační tým PODĚKOVALA za spolupráci při přípravě doprovodného programu pro Smiths Medical. Podle odezvy, kterou jsme dostali od účastníků (jak českých, tak zahraničních), se jim večer moc líbil a užili si ho. Ranní „ochutnávka“ vybraných fotek vzbudila velké nadšení a přirozeně i spoustu dotazů, kdy uvidí víc. Věřím, že minimálně ze začátku bude zadní část chodby hojně navštěvovaným a oblíbeným místem."

 

Pavlína Mišáková
HR Generalist
Smiths HR Service Center EMEA

Andra training

Jeremenkova 54/3,

Olomouc 779 00

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

+420 777 698 184

http://www.andra.cz

Scroll to top