Dá se ve firemním sektoru očekávat zvýšený zájem o typologii osobnosti?

1. Psychometrické testy jsou stále levnější, respektive snáze dostupné. Ať už díky počítačovým programům, internetu nebo dokonce aplikacím pro chytré telefony.

2. Oddanost zaměstnanců je ovlivněna jejich osobností (pokud chcete oddané zaměstnance, vybírejte veselé lidi).

3. Požadavky na top pracovní pozice jsou stále komplexnější, což vyžaduje od uchazečů neustálé učení (záliba v hledání informací a učení je důležitá funkce osobnosti).

4. Týmová práce se brzy stane ještě důležitější a osobnost jedince velmi ovlivňuje celou týmovou dynamiku (některé osobnosti ve společném prostoru vytvářejí hodnoty, jiné problémy).

5. Manažeři budou dále odměňovat (povyšovat) zaměstnance, se kterými se jim dobře jedná (schopnost vyjít s někým je osobnostním rysem).

6. Manažeři budou dále postihovat zaměstnance, kteří působí problémy (osobnost zaměstnance určuje, zda bude pro nadřízené problémový)

7. Morálka zaměstnanců je určena hodnotami jejich nadřízeného (což je dáno jeho osobností).

8. Ve vysokých pracovních pozicích je na zaměstnance kladen zvlášť velký tlak (osobnost zaměstnance určuje, zda se s tímto tlakem vypořádá).

9. Úspěch firmy bude stále více spojen s její pověstí, tedy jak spotřebitelé vnímají celou obchodní značku (lidé posuzují obchodní značku podobně jako jiného člověka, tedy jako osobnost)

10. Nejlepším způsobem, jak zvýšit oddanost zaměstnanců, je zaměstnat lepší šéfy. Podle výzkumu je více než 60% zaměstnanců nespokojeno se svými nadřízenými (nejčastěji protože mají špatnou osobnost na vedoucí pozici).

11. Zaměstnavatelé stále častěji využívají k posouzení kandidáta jejich profily na sociálních sítích (podle posledních průzkumů se právě zde nalézají důležité informace o osobnosti a hodnotách žadatele o práci)

12. Nejtalentovanější zaměstnanci zůstanou pouze v těch organizacích, kde pro ně bude mít jejich práce význam a bude je uspokojovat (což je opět dáno shodou mezi jejich osobností a firemní kulturou)

13. Často používané IQ testy mají i negativní dopad na vnímání spolupracovníků a týmovou práci. Stále více manažerů si uvědomuje důležitost zaměstnanecké diversity. (osobnostní testy tento dopad nemají)

14. Kladení důrazu na osobnost vůdce zvýší počet žen ve vedoucích pozicích (v současnosti je zde silná nerovnováha)

15. Pokrok v osobnostních testech velmi ztížil podvádění nebo předstírání „dobré“ osobnosti. (většina osobnostních testů ani nemá možnost lepší/horší, rozhodující je teprve porovnání osobnosti kandidáta vzhledem k celému týmu)

16. Psychologové začínají dávat přednost jiným modelům, než je „velká pětka“ (Extroverze, přívětivost, svědomitost, emocionální stabilita, intelekt. Dlouho používaný model je málo intuitivní, nudný a špatně použitelný v praxi)

17. Jednou z klíčových výzev se pro firmy stává schopnost rozpoznat, řídit, využít a uchovat kreativní potenciál (kreativita je součástí osobnosti)

18. Stále více lidí zvažuje alternativu podnikání, místo práce pro někoho jiného. Podle výzkumů tuto možnost zvažují zejména lidé, kteří nejsou spokojení se svým nadřízeným (tedy jeho osobností)

19. Osobnostní testy jsou v současnosti jednou z nejjednodušších cest výběru zaměstnanců, zvláště pokud musíte vybírat mezi mnoha uchazeči s rozdílnými kvalifikacemi.

20. Firmy založené a vedené lidmi s tím pravým osobnostním profilem budou překonávat firmy s lidmi s nehodící se osobností.

Sdílet na FacebookSdílet na Google PlusSdílet na TwitterSdílet na LinkedIn

Naše reference

MERKUCIO s.r.o.

Andra training

Jeremenkova 54/3,

Olomouc 779 00

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

+420 777 698 184

http://www.andra.cz

Scroll to top